Головна » Статті » Англійська [ Додати статтю ]

Die Schule (Школа), im Winter
Die Schule (Школа), im Winter (Зима. Погода взимку) – уроки


Підтема: Школа.
Мета: Удосконалювати навички діалогічного мовлення, уміння утворювати запитання та давати відповідь на нього.
Активізувати вживання лексики теми "Die Schule".
Повторити граматику: наказовий спосіб дієслова однини та множини. Розвиток орфографічне правильного письма.
Обладнання: Підручник, граматичні таблиці ("Imperativ", "Prдsens"), малюнки з зображенням шкільних кабінетів, роздавальний матеріал (картки для гри "Wortpuzzle"), магнітофон.
ХІД УРОКУ
I. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
Ziel 1. Повідомлення теми та мети уроку.
L: Heute sprecht ihr im Dialog, werdet Fragen bilden und sie beantworten, ihr werdet auch die Wцrter zum Thema "Die Schule" wiederholen sowie die Grammatik wiederholen.
Mundgymnastik 2. Фонетична розминка.
Учні виконують впр. 2 (стор. 17), повторюючи слова за вчителем або за диктором,
L: Jetzt lesen wir eine phonetische Ьbung. Das ist Ьbung 2, Seite 17. Kinder, hцrt zu und sprecht mir nach!
II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
Kontrolle der Lexik 1. Контроль засвоєння лексики.
1) Складання діалогів за темою «Школа». Робота в парах або групах.
L: Kinder, bildet Dialoge ьber die Schule! Gebraucht dabei diese Bilder! Учитель розкладає на столі картки з зображенням спортивного майданчика, кабінетів німецької, української мови, стільців, дошки, стіни, школи, класу.
Sch1 (бере картку, наприклад, з зображенням школи і ставить запитання): Was ist das?
Sch2: Das ist meine Schule. (Потім бере наступну картку і питає третього учня.) Was ist das?
2) Можна дати індивідуальні завдання. Учитель заздалегідь готує картки. Наприклад: а) Визначити слово, що не відповідає групі слів.
Картка 1
А. die Wohnung В. das Zimmer C. die StraЯe D. die Lampe
Картка 2
А. die Schule В. die Klasse C. die Kreide D. das Ei
б) Роздати кільком учням "Wortpuzzle".
L: Aufgabe. Sucht die Silben richtig zusammen und schreibt sie in eure Hefte!
Lцsung: haben, schreiben, stehen, kцnnen, sauber, hдngen, lernen.
Kontrolle der Hausaufgabe 2. Контроль домашнього завдання.
Проводиться у формі діалогу. Один учень ставить запитання, другий відповідає.
Wiederholung der Grammatik 3. Повторення граматики: Imperativ.
1) Учитель пояснює правило утворення Imperativ.
L: Наказовий спосіб (Imperativ) утворюється з Prдsens. Imperativ має три форми:
2-а особа однини: Komm! — звертання до однієї особи, з якою на «ти». 2-а особа множини: Kommt! — звертання до двох та більше осіб, з кожним з яких окремо на «ти».
Ввічлива форма: Kommen Sie! — звертання до однієї особи, з якою на «Ви».
du malst — Mal(e)! ihr malt — Malt! Sie malen—Malen Sie!
Imperativ дієслова "sein" має такі форми:
Sei! — Будь! Seid! — Будьте! Seien Sie! — Будьте!
(ввічлива форма)
Можна також використати форму 1-ої особи множини, яка має на увазі й того, хто говорить, наприклад: Gehen wir ins Kino! Wollen wir ins Kino gehen!
2) Сильні учні після пояснення учителя ще раз узагальнюють сказане, потім І класові дається вправа на закріплення граматичного матеріалу.
L: Jetzt trainieren wir uns, hier sind einige Verben. (Записує на дошці дієслова). І Bildet Imperativ! (Опора на дошці обов'язкова).
Muster: spielen — Spiele! Spielt! Spielen Sie! Spielen wir!
hцren, singen, schreiben.
Учні повинні писати переклад, щоб краще запам'ятати форму перекладу. Потім
виконуються впр. 7, 8 (стор. 17-19). Впр. 7 виконується усно, впр. 8 — письмово.
III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
Hausaufgabe 1. Домашнє завдання.
Впр. 12 (стор. 19).
Zusammen-fassung 2. Підведення підсумків уроку.
L: Sagt mir, bitte, welche grammatische Regel haben wir wiederholt? (Imperativ)
Was haben wir in der Stunde noch gemacht?
Wer hat Dialoge am besten erzдhlt? Einige Schьler haben individuelle Aufgaben gehabt. Sie haben gut gearbeitet.


УРОК 49
Підтема: Зима. Погода взимку.
Мета: Повторити з учнями знайомий лексичний матеріал теми: einen Schneemann bauen, eine
Schneeballschlacht machen, es friert, rodeln, der Schnee, im Winter.
Учити будувати зв'язне висловлювання за темою.
Тренувати в аудіюванні.
Учити вірно вживати прийменники, що потребують Dativ: mit, nach, aus, zu та прикметника vorig.
Обладнання: Підручник, граматичні таблиці "Prдpositionen mit Dativ", ілюстративний матеріал про зиму, магнітофон, касета з записом тексту для аудіювання.
ХІД УРОКУ
І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
Vorwort 1. Вступне слово вчителя.
L: Wir haben uns lange nicht gesehen. Wie geht es dir, Sch1? Und dir, Sch2?
Hast du die Ferien gut verbracht, Sch3? Und du, Sch4?
Aber die Ferien sind vorbei. Winterferien! Ist das nicht schцn? Es schneit. Alles ist weiЯ: die Hдuser, die Bдume, die Hцfe, die StraЯen. Auch die Menschen sehen wie Schneemдnner aus. Der Winter bringt den Kindern viel Freude, sie machen Schneeballschlacht, rodeln, treiben Wintersport, bauen Schneemдnner. Під час розповіді вчитель показує на малюнках те, про що розповідає. Для перевірки розуміння змісту бесіди вчитель ставить кілька запитань (з опо-рою на наочність).
Mundgymnastik 2. Фонетична зарядка.
Учитель разом з учнями розучує вірш. Спочатку читають усі хором для понов-лення фонетичних навичок після канікул, потім можна провести конкурс на кращого читця.


Spuren
Martin ist im Garten,
Wege und Beete liegen voll Schnee.
Was kann Martin sehen?
Beim Rosenkohl entdeckt er
Spuren von Hasen.
Die Spur dort stammt von einer
Katze, und hier ist eine Maus gelaufen.
Martin kann keine Hasen,
keine Katze, und keine Maus sehen.
Sie sind in der Nacht im Garten gewesen.
Ziel 3. Повідомлення теми та мети уроку.
L: Heute in der Stunde wiederholen wir die Lexik zum Thema, wir ьben auch den Gebrauch der Prдpositionen, die den Dativ verlangen. Und wir werden auch lernen, richtig deutsch zu sprechen. Macht eure Lehrbьcher auf die Stunde 49 auf. Was hat sich in den Aufgaben geдndert? Stimmt, sie stehen auf deutsch.
II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
Sprechen 1. Розвиток мовленнєвих навичок.
1) Учні виконують впр. 1, 2, 3 (стор. 117).
Впр. 1 виконується в парах, один учень читає запитання, другий відповідає,
наприклад:
Sch1. Wieviel Jahreszeiten hat ein Jahr?
Sch2: Ein Jahr hat vier Jahreszeiten.
Впр. 2, 3 учні виконують ланцюжком.
2) Далі учням пропонується скласти запитання до малюнка з впр. 4 (стор. 118). Слід дати на дошці опорні питальні слова: wer? was? wo? wie? wen? wohin? wem? wann? warum? zu wem? та зразок речень: Wer lдuft Schi? Wen bauen die Kinder? Usw.
3) Після утворення питальних речень складається діалог, а потім розповідь. Зразок діалогу учитель подає на дошці.
Sch1. Welche Jahreszeit ist da?
Sch2: Es ist Winter.
Sch1: Was machen die Kinder im Winter?
Sch2: Sie rodeln, spielen Hockey, bauen Schneemдnner.
Sch1: Wo rodeln die Kinder?
Sch2: Im Bald.
Розповідь учні складають за бажанням.
Wiederholungn 3. Повторення граматичного матеріалу: «Прийменники, що потребують Dativ: mit, nach, aus, zu».
1) Слід повторити з учнями артикль у Dativ:
m n f Pl.
dem dem der den
та нагадати, що при вживанні прийменників mit, nach, aus, zu з іменниками артикль ставиться в Dativ. z.B.
зі школи — aus der Schule д
о бабусі — zur (zu + der) Oma
після уроків — nach den Stunden (PI.)
з книжки — aus dem Buch
2) Для закріплення виконуються впр. 8, 9 (стор. 119-120).
У впр. 8 учні читають речення хором, а хтось один перекладає.
Впр. 9 виконується ланцюжком.
Hцrverstehen 4. Подання тексту для аудіювання.
Лексика з перекладом заздалегідь написана на дошці: die Ski, der Skistock, die Bindung, die Handschuhe, die Brille, der Schal, der Rucksack. 1) Учні прослуховують текст.
Ein Skiausflug
Es liegt viel Schnee. Mehmet und Peter fahren Ski. Mehmet fдhrt gut Ski. Peter fдhrt nicht so gut Ski. Mehmet macht ihm die Bindung fest. Er sagt: "Zieh die Handschuhe an! Setz die Brille auf! Nimm die Skistцcke! Los! Ich fahre mit dir!"
2) Контроль розуміння здійснюється перекладом.
Учні з високим рівнем підготовки можуть також переказати текст.
III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
Hausaufgabe 1. Домашнє завдання.
Вивчити прийменникові конструкції впр. 6 (стор. 118-119).
Zusammen-fassung 2. Підведення підсумків уроку.
L. Welche neuen Wцrter habt ihr gelernt?
Was habt ihr Neues gelernt?
Sagt, was wir in der
Stunde gemacht haben?
Was war am interessantesten?
Категорія: Англійська | Додав: КрАсАв4іК (26.12.2012)
Переглядів: 732 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]